Wypadek drogowy na ulicy Racławickiej we Wrocławiu

Jedno z ostatnich doniesień z czwartku 5 października mówi o tragicznym incydencie, który miał miejsce około godziny 8:30. W kwitnącym centrum Wrocławia, na ulicy Racławickiej, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia dwie osoby doznały obrażeń i wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Oprócz tego, na miejsce zdarzenia rozbite zostały również pewne elementy infrastruktury drogowej.

Nie jest jeszcze jasne, co doprowadziło do tego wypadku. Na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze policji, którzy zastali dwa poważnie uszkodzone pojazdy blokujące przejazd w obu kierunkach na ulicy Racławickiej. Wobec tego wprowadzono ruch wahadłowy. Z dwóch pasów prowadzących w stronę Oporowa i Kleciny udostępniono jeden, podobnie jak w stronę centrum miasta.

Na miejscu wypadku można było również zauważyć rozbity słup lampy ulicznej. Straż pożarna podjęła się zadania jak najszybszego usunięcia tego przeszkody.

„Samochody są tak uszkodzone, że nie są w stanie kontynuować jazdy, dlatego czekamy na pomoc drogową. Tymczasem, karetki pogotowia zabrały dwie osoby poszkodowane w wypadku. Na szczęście, ich obrażenia nie wydają się być poważne” – informuje komisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.