Wypadek drogowy na trasie krajowej nr 3 w Radomierzu

W dniu dzisiejszym, 3 kwietnia, około godziny 6:45 rano, na terenie Radomierza doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Miało to miejsce na drodze krajowej numer 3, która jest obecnie całkowicie niedostępna dla ruchu kołowego.

Preliminarne ustalenia policyjne wskazują, że przyczyną kolizji było prawdopodobne przemieszczenie się samochodu marki Skoda na przeciwny pas ruchu. Jako rezultat, doszło do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym. Z meldunku Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze dowiadujemy się, że kierujący osobówką w stanie ciężkim został przetransportowany do najbliższego szpitala.

Niestety, wskutek incydentu, ten odcinek drogi jest teraz całkowicie niedostępny. Dla pojazdów o masie maksymalnej do 12 ton zalecany jest objazd przez Komarno. Oczekuje się, że utrudnienia na tej części trasy będą trwały co najmniej dwie godziny.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierujący powinni pamiętać, aby nie przyspieszać w miejscach potencjalnie niebezpiecznych i zawsze stosować się do poleceń funkcjonariuszy policji, którzy są obecni na miejscu zdarzenia.