Wrocławskie wydarzenia kulturowe i sportowe

Promowanie czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania książkami są głównymi celami Wrocławskich Maratonów Czytelniczych. Organizator wydarzenia, Jarosław Perduta, podkreśla, że w tym roku dodatkowym motywem jest ustanowienie Święta Wrocławia oraz uhonorowanie autora powieści o Eberhardzie Mocku tytułem Honorowego Obywatela Wrocławia. Perduta cieszy się z przyłączenia się licznych znanych osób związanych z Wrocławiem, takich jak artyści, aktorzy, muzycy, naukowcy, filmowcy, biznesmeni i samorządowcy, do inicjatywy czytania. Z radością zauważa również, że pierwszym czytającym będzie sam autor książki.

Wydarzenie będzie dostępne w formie online na Facebooku. Organizator zachęca także do odwiedzenia Muzeum Pana Tadeusza, które jest głównym partnerem akcji oraz gospodarzem czytania. Maraton rozpocznie się w sobotę o 10:30 i potrwa około 9 godzin. Transmisja na żywo będzie dostępna na profilu www.facebook.com/WroclawCzyta. Jarosław Perduta zaprasza wszystkich miłośników dobrej książki, zwłaszcza fanów twórczości Marka Krajewskiego, do śledzenia wydarzenia w internecie lub osobiście w muzeum.

Oprócz maratonu czytelniczego odbędzie się także Budex Amateur Speedway Cup – impreza charytatywna na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Uczestnicy będą mogli wesprzeć inicjatywę przekazując datki do puszki na stadionie, a dodatkowo odbędą się aukcje gadżetów żużlowych. Licytacje będą miały miejsce w internecie, co pozwoli na udział większej liczby miłośników tego sportu.