Promocja czytelnictwa podczas Wrocławskich Maratonów Czytelniczych

Wrocławskie Maratony Czytelnicze mają na celu przede wszystkim promowanie zainteresowania literaturą. Poprzez dzielenie się miłością do książek, organizatorzy starają się przyciągnąć nowych czytelników. W bieżącym roku dodatkowym motywem dla przeprowadzenia takiego wydarzenia jest Święto Wrocławia oraz przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia twórcy powieści o Eberhardzie Mocku.

Jarosław Perduta, inicjator Wrocławskich Maratonów Czytelniczych, wyjaśnia, że w ramach tej akcji liczni znani wrocławianie zostali zaproszeni: artyści, aktorzy, muzycy, naukowcy, filmowcy, przedstawiciele biznesu oraz samorządu. Perduta wyraża swoją radość z tego, że wszyscy zaproszeni podejmują się tej współpracy z entuzjazmem. Szczególnie cieszy go to, że pierwszą osobą czytającą będzie sam autor książki.

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają na stronę internetową www.facebook.com/WroclawCzyta, gdzie będzie można śledzić całą akcję na bieżąco. W sobotę warto również wybrać się do Muzeum Pana Tadeusza, które jest głównym partnerem wydarzenia i jego miejscem odbywania się. Czytanie rozpocznie się w muzeum o godzinie 10:30 i potrwa mniej więcej 9 godzin.

Jarosław Perduta serdecznie zachęca wszystkich miłośników literatury, zwłaszcza twórczości Marka Krajewskiego, do śledzenia akcji w internecie lub osobistego przyjścia do muzeum w celu wsparcia tej inicjatywy popularyzacji czytelnictwa.