Wrocławskie Panthers kończą sezon 2023 z szóstym miejscem w Europie

Gwiazda sportu Dawid Brzozowski i jego drużyna, Panthers Wrocław, zakończyli sezon 2023 zdobyciem szóstego miejsca w Europie. W trakcie rozgrywek European League of Football, drużyna dotarła do etapu play-off, prezentując mocne umiejętności i zdobywając wiele pozytywnych ocen. Ich doskonałe statystyki oraz nominacje do licznych nagród ligowych składają się na imponujący bilans sezonu.

Brzozowski, jako running back drużyny Panthers, został uznany za najwybitniejszego zawodnika tej pozycji w sezonie zasadniczym European League of Football. Jego osiągnięcia obejmują 1116 jardów uzyskanych podczas jedynie 11 meczów. To daje zdumiewającą średnią wynoszącą 101,5 jarda na mecz.

Wyjątkowy zawodnik Panthers nie tylko zdobył 12 przyłożeń w ciągu sezonu, ale również pobił rekord stając się pierwszym polskim graczem w historii europejskich rozgrywek piłki nożnej amerykańskiej, który przekroczył barierę 1000 jardów w jednym sezonie.

Impresyjne wyniki nie kończą się jednak na Brzozowskim. Jakub Ałdaś, grający na pozycji kickera, zdominował klasyfikację swojej pozycji, zdobywając łącznie 74 punkty podczas rundy regularnej. Jego skuteczność wynosiła aż 86,21%, co jest najwyższym wynikiem w lidze. Co ciekawe, dla Ałdasia był to pierwszy sezon jako zawodnik futbolu amerykańskiego – wcześniej był piłkarzem.