Półmaraton H2O: Biegacze łączą sport i charytatywne działania dla dzieci potrzebujących

Wrocław stał się dzisiaj areną dla biegaczy, którzy przemierzyli 21 kilometrów terenów wodonośnych miasta, a zarazem zaangażowali się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z hospicjum. Wydarzenie to zostało uwiecznione przez naszego fotografa, który utrwalił na zdjęciach ten sportowy i altruistyczny wysiłek uczestników.

Inicjatorem półmaratonu H2O, który skupia zmagania sportowe i dobroczynność, było stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Zdecydowało ono, że 50% kwoty zebranych z opłat startowych przeznaczy na rzecz Hospicjum dla dzieci „Formuła Dobra”. Takie działanie stało się możliwe dzięki partnerstwu stowarzyszenia ze szpitalem Orthos.

Średnia opłata za udział w biegu wyniosła 115 złotych. Z uwagi na fakt, że zgłosiło się około 450 chętnych do udziału w biegu, szacuje się, że około 100 tysięcy złotych zostanie przekazane na rzecz hospicjum. „Formuła Dobra” zajmuje się pomocą dla chorych dzieci, oferując wsparcie na miejscu – w domach pacjentów. Obecnie pod jej skrzydłami znajduje się ponad 140 dzieci i ich rodziny z całego województwa.

Miejsce startu oraz mety zlokalizowane było na ulicy Międzyrzeckiej we Wrocławiu. Biegacze przemierzali malowniczą trasę poprowadzoną przez tereny wodonośne miasta, Trestno i Blizanowice. Najszybsi uczestnicy – Paweł Geczew i Paweł Pelc – ukończyli bieg około godziny 10:30, natomiast najwolniejsi powinni dotrzeć na metę przed godziną 12:00.