Wrocławskie MPK wkracza w erę transportu elektrycznego

Początek nadchodzącego okresu dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu zwiastuje poważne zmiany w taborze przewoźnika. Firma już niebawem będzie korzystać z nowych, ekologicznych autobusów elektrycznych. Na chwilę obecną, MPK Wrocław oczekuje na dostawę 13 sztuk przegubowych pojazdów marki Mercedes, które mają trafić do ich floty.

Większość z zamówionych jednostek, dokładnie 11 z nich, planowane jest do wprowadzenia do regularnego kursowania po ulicach stolicy Dolnego Śląska już we wrześniu bieżącego roku. To oznacza, że mieszkańcy Wrocławia już niebawem będą mieli możliwość jazdy ekologicznymi autobusami.

Inicjatywa wdrożenia autobusów elektrycznych to rezultat przygotowań, które Wrocławskie MPK rozpoczęło w ubiegłym roku. Wtedy to przewoźnik podjął decyzję o inwestycji w pojazdy tej klasy i jak wynika z informacji, w ramach dwóch przetargów zakupił łącznie 13 przegubowych Mercedesów. Te nowoczesne autobusy będą zasilać swoje silniki energią elektryczną.

Cała ta inwestycja jest możliwa do realizacji dzięki uzyskanemu dofinansowaniu. Środki na zakup ekologicznych autobusów pochodzą z programu Zielony Transport Publiczny. Ten krok to wyraz dążenia firmy do modernizacji i poprawy jakości usług świadczonych na rzecz mieszkańców Wrocławia.