Wrocławski Tarnogaj wprowadza płatne parkowanie: powstanie 600 miejsc postojowych

Wrocławski Tarnogaj rozpoczyna transformację swojego systemu parkowania. Od 12 lutego na tym osiedlu obowiązywać będzie strefa płatnego parkowania, w której znajdzie się aż 600 miejsc dla samochodów. Decyzja ta była inicjatywą lokalnej rady osiedla. Po wdrożeniu nowych regulacji, liczba płatnych miejsc postojowych we Wrocławiu wzrośnie do ponad 9 tysięcy.

Parkowanie na Tarnogaju do tej pory było bezpłatne, jednakże przynosiło to ze sobą wiele problemów. Samochody zastawiały chodniki i przejścia dla pieszych, niszcząc przy tym miejską zieleniec. Nowe regulacje mają przyczynić się do poprawy sytuacji – na osiedlu pojawiło się już 32 nowoczesne parkomaty, a tereny przeznaczone na parkingi zostały wyraźnie oznakowane.

Przewodniczący zarządu osiedla, Krzysztof Mazurkiewicz, wyjaśnia, że wnioskowanie o strefę płatnego parkowania było koniecznością. Jego zdaniem, jest to jedyny skuteczny sposób na zapanowanie nad chaotycznym ruchem drogowym oraz zapewnienie odpowiedniego użytkowania terenów zieleni i chodników. Nowe regulacje mają odzyskać przestrzeń dla mieszkańców i przywrócić porządek na osiedlu.