Wrocławski Ogród Botaniczny UWr rozkwita mimo zimy: weekendowe spacery w lutym i marcu

Podczas weekendów lutego, Wrocławski Ogród Botaniczny UWr był otwarty dla zwiedzających. Ta inicjatywa została radośnie przedłużona przez cały marzec, z wyjątkiem weekendu świątecznego. Dla wszystkich miłośników przyrody udostępniono szklarnie, akwaria, ekspozycję Panorama Natury oraz przestrzenie zewnętrzne. Mając na uwadze mnogość atrakcji do oglądania, nikt nie będzie się nudził! Oprócz egzotycznej roślinności, ogrodowe alejki zaczynają tętnić pierwszymi oznakami wiosny. Można już podziwiać kwitnące krokusy, ciemierniki, jarzmianki i różaneczniki.

Wrocławski Ogród Botaniczny to miejsce magiczne bez względu na porę roku. Oficjalnie nowy sezon zostanie zapoczątkowany 1 kwietnia 2024 roku, jednak ogród jest dostępny do zwiedzenia podczas weekendów w marcu (2-3, 9-10, 16-17, 23-24) w godzinach od 9:00 do 16:00. Zwiedzający mogą pozostać na terenie do godziny 17:00. Wejście usytuowane jest od strony ulicy Sienkiewicza, gdzie znajduje się kasa.

Mimo, że według kalendarza jesteśmy w głębi zimy, Wrocławski Ogród Botaniczny powitał już pierwsze przebłyski wiosny. Krokusy, ciemierniki, jarzmianki i różaneczniki przystroiły ogród w barwne kwiaty, zapowiadając nadejście tej radosnej pory roku.