Wrocław: Tramwaj i ciężarówka miały kolizję, dwie osoby zostały hospitalizowane

We Wrocławiu doszło do poważnej kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i ul. Tarnogajskiej, w której uczestniczyły pojazdy komunikacji miejskiej i samochód ciężarowy. Przy około 10:30 doszło do zdarzenia, w którym brał udział tramwaj oraz ciężarówka. Wedle oficjalnych ustaleń policji, to właśnie operator ciężarówki nie wykazał należytej ostrożności.

Podczas próby wyjechania z drogi podporządkowanej na ruchliwą arterię ulicy Tarnogajskiej, kierujący ciężarówką nie zastosował się do obowiązującego znaku stop. Nie zatrzymał się, przez co wjechał bezpośrednio na tory tramwajowe. W rezultacie tego brawurowego manewru, niewiele później doszło do bezpośredniego uderzenia tramwaju w prawą stronę przedniej części ciężarówki.

Według informacji przekazanych przez komisarza Jabłońskiego, reprezentującego Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, po incydencie kierowca ciężarówki był badany pod kątem obecności alkoholu w organizmie. Wyniki testów sugerują, że mógł być pod wpływem alkoholu w momencie zdarzenia. W wyniku tego tragicznego wypadku, dwie osoby zostały przewiezione do szpitala – kierowca ciężarówki oraz motorniczy tramwaju.