Wrocław przegonił Łódź w Narodowym Spisie Powszechnym

Narodowy Spis Powszechny między innymi ma na celu stworzenie statystyk mówiących co nieco ostanie naszego społeczeństwo.

Okazało się, że Wrocław i Łódź były ze sobą bardzo blisko pod względem mieszkańców. To jednak stolica Dolnego Śląska wygrała w tej rywalizacji. Według spisu powszechnego z 2021 roku we Wrocławiu mieszka 673 tysiące mieszkańców, a w Łodzi 670,6 tys. mieszkańców.

Oznacza to, że obecnie Wrocław jest trzecim największym polskim miastem co do ludności.

Dlaczego tak wiele osób przyjeżdża do Wrocławia?

Dlaczego Wrocław należy do tej wąskiej listy tak chętnie odwiedzanych polskich miast? Oraz dlaczego tak wiele osób decyduje się tu mieszkać? Czynników jest wiele. Przede wszystkim duże możliwości w zakresie edukacji i zatrudnienia. Uniwersytet Wrocławski jest jedną z najlepszych uczeni w Polsce i przybywają tutaj studenci z całej Polski.

Nie da się też ukryć, że Wrocław jest bardzo dobrze rozwinięty pod względem gospodarczym. Zarobki są tu nieco lepsze niż w wielu innych miejscach w kraju, a także dużo łatwiej jest prowadzić tu firmę.

Czy warto wyjechać do Wrocławia?

Skoro populacja Wrocławia tak szybko się zmienia, to wypada zadać sobie pytanie, jaki jest tego powód. Czy to przypadek, że coraz więcej osób wybiera stolicę Dolnego Śląska jako swoje stałe miejsce pobytu?

Oczywiście nikt nie wątpi, że warto odwiedzić Wrocław chociażby ze względu na jego atrakcje turystyczne, ale dużo osób rozważa także przeniesienie się tu na stałe.