Wieżowiec Qourum – druga co do wysokości budowla we Wrocławiu będzie mieszkalna, nie biurowa

Decyzja dewelopera sprowadza się do tego, że we Wrocławiu powstanie kolejny imponujący budynek, ale zamiast kolejnego biurowca, tym razem będzie to wieżowiec mieszkalno-hotelowy. Sky Tower, który jest obecnie najwyższym budynkiem we Wrocławiu, otrzyma konkurencję w postaci budynku o wysokości niemal 140 metrów. Ta nowa konstrukcja będzie jednak o 33% niższa od wymienionego wcześniej giganta.

Początkowe założenia dewelopera sugerowały, że wieżowiec Qourum przy ulicy Sikorskiego powinien już stać. Jednakże różne okoliczności spowodowały, że ta inwestycja została opóźniona, a deweloper skupił swoje siły na tworzeniu mniejszych budynków w obrębie tego samego kompleksu. Ostatecznie firma budowlana podjęła decyzję o zmianie kierunku swojej działalności i postanowiła skupić się na sektorze mieszkaniowym, zamiast kontynuować produkcję biurowców. Dlatego plany zostały zmienione i teraz przy ulicy Sikorskiego ma powstać kombinacja budynku mieszkalnego i hotelu.

Łukasz Zarębski, reprezentujący firmę Cavatina Holding, wyjaśnia, że wieża osiągnie ostateczną wysokość 137,3 metra. Prace przygotowawcze do budowy są już w toku, ale nie można jeszcze ujawnić wszystkich szczegółów.

Wstępnie planowano, że wieżowiec będzie miał 35 pięter od strony północnej i 31 od południowej. Ale ze względu na to, że mieszkania mogą być niższe niż biura, liczba kondygnacji wzrośnie – z północy będzie ich 38 (z południa – 29). Ponadto, liczba miejsc parkingowych również wzrośnie – parkingi zostaną umieszczone na 4 i 5 poziomie. Całkowita liczba mieszkań wyniesie 540. Główną atrakcją ma być taras widokowy dostępny dla wszystkich, skąd można podziwiać przepiękną panoramę miasta.