Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu: Akcja "Mów o sobie" na rzecz zdrowia psychicznego studentów

Zaczyna się kampania o nazwie „Mów o sobie”, będąca zbiorem działań skierowanych na poprawę zdrowia psychicznego studentów z Wrocławia i Opola. Dzięki specjalnie zaprojektowanym ankietom, kampania ta ma na celu opracowanie efektywnych strategii pomocy dla młodych ludzi oraz zmotywowanie ich do skorzystania z profesjonalnej opieki psychologicznej.

Inicjatywę „Mów o sobie” stworzyli i nad jej realizacją czuwają eksperci z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Głównym narzędziem akcji jest specjalna ankieta, która ma zostać przeprowadzona wśród studentów uczelni wrocławskich i opolskich – informuje strona internetowa uczelni.

„Ciągłe zmiany i wyzwania jakie niesie ze sobą życie, wymagają od każdego z nas zdolności adekwatnej adaptacji do nowych okoliczności i wymogów. Nie można jednak zaprzeczyć, że w ostatnim czasie obserwujemy wzrost liczby młodych osób, które zmaga się z różnego rodzaju zaburzeniami emocjonalnymi. Wydaje się, że to właśnie konsekwencje pandemii są główną przyczyną tego niepokojącego trendu” – komentuje dr hab. Monika Szewczuk-Bogusławska z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, cytowana w oficjalnym komunikacie uczelni.