Transferowy ruch Erika Exposito: Śląsk Wrocław straci kluczowego zawodnika

Z chwilą otwarcia okna transferowego, Erik Exposito i jego zespół rozpoczęli negocjacje z klubami zagranicznymi. Ten hiszpański piłkarz był proponowany różnym drużynom ze Zatoki Perskiej oraz z Azji. Klub FC Baniyas z Zjednoczonych Emiratów Arabskich był bliski skompletowania umowy transferowej dotyczącej snajpera Śląska Wrocław. Jak jednak zapewnia Tomasz Włodarczyk, dziennikarz sportowy pracujący dla portalu meczyki.pl, Exposito pozostanie na europejskim gruncie. 27-letni piłkarz ma w planach dołączenie do jednej z tureckich drużyn. Klub Śląsk już teraz zgodził się na propozycję transferu swojego zawodnika.

Erik Exposito dołączył do Śląska Wrocław w roku 2019. Od tego czasu, prezentował nierówny poziom gry i miał problemy dyscyplinarne. Pomimo to, osiągnął znaczny dorobek, strzelając 39 bramek i dokonując 18 asyst w trakcie 130 występów. Ostatecznie opuszcza Śląsk, a tym samym drużyna traci dwóch kluczowych graczy z ostatniego sezonu zaledwie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu Ekstraklasy. John Yeboah, inny istotny zawodnik Śląska, właśnie przeniósł się do Rakowa Częstochowa.

Na razie nie jest jasne, jakie korzyści finansowe przyniesie Śląskowi sprzedaż Exposito. Aktualna wartość rynkowa Hiszpana to milion euro, a jego kontrakt z klubem miał wygasnąć dopiero w przyszłym roku.