Tragiczne zderzenie czterech pojazdów na DK5, jedna osoba nie żyje, druga raniona

4 lipca, w czwartkowy wieczór miał miejsce groźny wypadek na Drodze Krajowej nr 5, dokładnie w miejscowości Wichrów, lokalizowanej pomiędzy Kostomłotami a Osiekiem, prowadzącej do Strzegomia. W wyniku zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciężarówką, a następnie z dwoma innymi pojazdami, jedna osoba zginęła na miejscu, natomiast druga doznała obrażeń. Przez całą noc droga była niedostępna aż do godziny 5:00.

Wstrząsający wypadek zdarzył się około godziny 21:40. Czwartkowa noc (4 lipca) przyniosła tragiczne wydarzenia na DK 5 w Wichrowie. Cztery pojazdy – trzy samochody osobowe i jedna ciężarówka – zderzyły się między Kostomłotami i Osiekiem, kierując się w stronę Strzegomia.

Młodszy aspirant Jakub Udała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej przekazał szczegóły zdarzenia: „O godzinie 21:41 dyżurny SKKP w Środzie Śląskiej przyjął zgłoszenie o wypadku na 372,6 km DK nr 5 (gmina Kostomłoty). Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów JOP potwierdzono zdarzenie – samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia dwa inne pojazdy osobowe zostały uszkodzone odłamkami części karoserii z samochodów, które się zderzyły. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu i jedna została poszkodowana”.

Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Środa Śląska, JRG 6 Kąty Wrocławskie, Ochotniczej Straży Pożarnej Kostomłoty, OSP Osiek oraz służby medyczne i policja.

Droga krajowa nr 5 była nieprzejezdna przez całą noc. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała jednak, że od godziny 5:00 ruch na drodze został przywrócony.