Trąba powietrzna zaobserwowana w Żórawinie powoduje lokalne szkody

W godzinach popołudniowych, około 17:00, mieszkańcy Żórawiny w powiecie wrocławskim byli świadkami pojawienia się trąby powietrznej. Ze zgromadzonych, nieoficjalnych informacji wynika, że tego rodzaju zjawisko meteorologiczne spowodowało pewne uszkodzenia w tej okolicy.

Służby ratunkowe, w tym strażacy, potwierdzili otrzymanie dwóch zgłoszeń z miejscowości Żórawina, które wpłynęły około 17:00. Pierwsze z nich dotyczyło drzewa przewróconego przez silny wiatr, które uniemożliwiło dalszy ruch na drodze. Drugie zgłoszenie dotyczyło natomiast uszkodzonego dachu domu jednorodzinnego znajdującego się przy ulicy Malinowej. Na szczęście nie odnotowano informacji o poszkodowanych osobach.

Warto nadmienić, że trąbę powietrzną zaobserwowano krótko po godzinie 17:20 na terenie Żórawiny. Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się również o wystąpieniu lokalnych szkód, takich jak upadek drzewa oraz zerwanie dachu na jednym z budynków.

Cały region boryka się z intensywnymi burzami, które przetaczają się przez obszar od kilku godzin, powodując ulewy i opady deszczu o dużej intensywności. Strażacy są w ciągłej gotowości do działania, udzielając pomocy i interweniując w przypadkach podtopień występujących na terenie Wrocławia oraz w jego najbliższych okolicach.