Teatr B – nowa scena w Brochowie zainicjowana przez mieszkańców

Nowo powstała instytucja kulturalna, nazwana Teatrem B, jest rezultatem zorganizowanej inicjatywy lokalnej społeczności. Na forum grupy społecznościowej gmina skupiła dziewięć osób gotowych do podjęcia wyzwania. W trosce o rozwój kulturalny swojej małej społeczności, mieszkańcy zdecydowali się na organizację zespołu teatralnego. Aktualnie proces rekrutacji został już zakończony, a również wybrano sztukę do wystawienia. Sceną dla aktorów, którzy przeszli już przez pierwsze etapy prób, będzie budynek należący do fundacji Made in Brochów.

Inspiracją do stworzenia teatru była codzienna rozmowa podczas podróży autobusem – mówi Krzysztof Drążek, mieszkaniec Brochowa i pomysłodawca projektu teatralnego.

Dorota Kozakiewicz, przedstawicielka fundacji „Made in Brochów”, która wspierała realizację tej inicjatywy, opowiada: „To doskonały przykład na to, jak potężnym narzędziem do budowania społeczności może być sztuka. Inspiruje ona do działania i jest siłą napędową dla naszej lokalnej społeczności”.

„Strumieniolot” Wiktora Bagińskiego to dzieło, które mieszkańcy wybrali do inscenizacji. Przygotowania do premiery już trwają i wkrótce społeczność Brochowa będzie mogła zobaczyć efekty ich pracy na własne oczy.