Szansa dla mieszkańców Księże – Nieudana inwestycja Napollo

Zaranie nadziei pojawiło się na horyzoncie, kiedy firma Napollo przedstawiła plany budowy centrum handlowego. Lokalizacja przewidziana do inwestycji znajdowała się na działce usytuowanej przy skrzyżowaniu ulic Karwińskiej i Opolskiej. Jednak to światełko nadziei zgasło nagle, ponieważ inwestor zdecydował się wycofać ze swojego zamierzenia. Zamiast centrum handlowego, na wskazanej działce ma powstać blok mieszkalny. Przyczyn takiej decyzji upatruje się w aktualnej sytuacji na rynku.

W oficjalnym oświadczeniu, przekazanym Radiu Wrocław, inwestor wyjaśnił tę zmianę planów: „Musimy uwzględnić obecną sytuację rynkową, która jest pod wpływem różnych czynników. Wśród nich wymienić można konflikt na Ukrainie, wysokie koszty realizacji projektów inwestycyjnych oraz inflację. Te aspekty sprawiają, że warunki do przeprowadzenia tego typu inwestycji są bardziej skomplikowane i trudniejsze, niż pierwotnie zakładaliśmy.”

W odpowiedzi na te wydarzenia, Artur Iwan – przewodniczący Rady Osiedlowej Księże – rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją protestacyjną. Do tej pory poparcie dla jego działań wyraziło już ponad tysiąc osób. Przytoczył również problem starszych mieszkańców osiedla: „Najbliższe supermarkety znajdują się na Brochowie lub w Radwanicach. Na naszym osiedlu mieszka wiele osób starszych, dla których pokonanie wiaduktów czy torów kolejowych stanowi często znaczne wyzwanie.”