lotnisko we Wrocławiu

Sprawdź, skąd dolecisz z Wrocławia. Już w lecie nowe loty

27 marca mieliśmy okazje poznać nowych lotów. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, gdzie będziemy mogli polecieć w to lato. Wrażenie robi liczba lotów, a wynosi ona aż 80. Do wyboru mam też kilka nowych propozycji, które zawierają Oslo, Sztokholm, Wenecję i Turyn. Jeśli więc nigdy nie byliśmy w żadnym z tych miejsc, to może warto w końcu to nadrobić i zaplanować wycieczkę? W końcu lato nie będzie trwało cały rok, więc dobrze byłoby pomyśleć o małym odpoczynku.

Gdzie na wakacje w 2022 roku?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wiele osób już zorganizowało sobie urlopy. Dzieciaki pewnie też nie mogą się doczekać, aż odpoczną od szkolnego obowiązku. Warto więc wybrać się na podróż zagraniczną, ale zmienić nieco otoczenie i się zresetować. W tamtym roku bardzo tanie były wycieczki do Turcji. Dzięki temu wielu Polaków mogło sobie niskim kosztem zwiedzić Stambuł czy Ankarę. Parę lat temu powodzeniem cieszyły się loty do Szkocji, a szczególnie do jej stolicy – Edynburga. Może tym razem warto zwiedzić któreś ze słynnych miast na kontynencie europejskim? Cały czas rzesze turystów przyciągają Praga, Wiedeń i Budapeszt. Kilkudniowa wycieczka do któregoś z tych miejsc do gwarancja świetnych wspomnień na całe życie.

Skąd pomysł na zmiany?

Pan Dariusz Kuś, pełniący funkcję prezesa wrocławskiego lotniska, przekonuje, że tak naprawdę nie chodzi o wprowadzenie jakichś nowych przełomowych zmian. Celem było przywrócenie funkcjonowania lotniska sprzed marca 2020. Od tamtego czasu wielokrotnie zmieniały się przepisy związane z podróżowaniem i turystyką, więc i lotniska musiały się do nich dostosować. Wymagało to wielu zmian, z czego niektóre były naprawdę niekorzystne. Teraz możliwe jest powrócenie do poprzedniego trybu, z czego prezes Kuś wydaje się niezwykle zadowolony. Wrocław chwali się tym, że z miejskiego lotniska będzie można teraz latać do zupełnie nowych miejsc. Duża część usług będzie również atrakcyjna finansowo, gdy lotnisko współpracuje z kilkoma tanimi liniami lotniczymi takimi jak popularny Ryanair.