Śląsk Wrocław, lider ekstraklasy, doznał drugiej porażki podczas zgrupowania w Chorwacji

Śląsk Wrocław, obecny lider Ekstraklasy, poniósł porażkę 1:3 (0:0) w meczu sparingowym przeciwko Hajdukowi Split. Strzelcem jedynego gola dla drużyny prowadzonej przez trenera Jacka Magiery był Patryk Klimala. Ten mecz stanowił drugą kolejną porażkę „Wojskowych” podczas ich zgrupowania w Chorwacji.

Mecz z Hajdukiem Split był drugim testem dla Śląska Wrocław w ramach przygotowań do rundy wiosennej i niestety również drugą porażką. Wcześniej wrocławski zespół przegrał z chorwackim mistrzem – Dinamem Zagrzeb (2:3). Zarówno w meczu z Hajdukiem, jak i Dinamem, trener Magiera rozpoczął grę od ustawienia zawodników, którzy tworzyli podstawowy skład dla większości jesiennych spotkań w ekstraklasie. Podczas przerwy wymienił jednak wszystkich graczy.

Na plac gry nie wszedł nawet Bośniak Alen Mustafic, który podczas piątkowego treningu doznał urazu kolana. Trenerzy zdecydowali dać mu czas na odpoczynek.

Kolejny mecz sparingowy Śląsk Wrocław zagra podczas zgrupowania w Chorwacji 23 stycznia. Tym razem rywalem „Wojskowych” będzie NK Domżale ze Słowenii.

Podsumowując rundę jesienną, Śląsk Wrocław z dorobkiem 41 punktów znajduje się na czele tabeli Ekstraklasy. Ma on trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Jagiellonią Białystok.