Rozpracowanie dużej operacji narkotykowej we Wrocławiu

Siły policyjne we Wrocławiu dokonały znaczącego przełomu w walce z handlem narkotykami, konfiskując ponad 10 kilogramów substancji odurzających. Dziesięć kilogramów narkotyków zostało przejęte zarówno z pojazdów jak i mieszkań na terenie miasta. Dwaj mężczyźni powiązani z tą sytuacją zostali aresztowani decyzją sądu na okres trzech miesięcy. Jeśli zostaną uznani za winnych, mogą otrzymać karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Starsza aspirant Aleksandra Freus przekazała informacje, że funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ponownie udowodnili swoją efektywność podczas realizacji działań operacyjnych. Dodała, że uzyskane przez nich informacje umożliwiły namierzenie i ustalenie tożsamości dwóch mieszkańców Wrocławia, którzy przypuszczalnie odgrywali kluczową rolę w sieci dystrybucji narkotyków.

W wyniku podjętych czynności służbowych przez policję, odzyskano różne rodzaje narkotyków o łącznej masie przekraczającej 10 kilogramów. Wśród zapasów narkotykowych znalazły się m.in. amfetamina, kokaina oraz marihuana – podkreśliła oficer policji.