Rozpoczęcie budowy nowego hotelu na terenie Portu Lotniczego Wrocław

Na obszarze wrocławskiego lotniska zainicjowano budowę nowego obiektu hotelowego, który będzie się składał z ośmiu poziomów, w tym jednego podziemnego. Planowany hotel, posiadający pięć kondygnacji z 122 pokojami oraz powierzchnię użytkową przekraczającą 5 tysięcy metrów kwadratowych, jest następnym projektem realizowanym przez Port Lotniczy we Wrocławiu. Celem inwestycji jest podnieść standardy komfortu dla osób podróżujących z lub do stolicy Dolnego Śląska. Oczekuje się, że pierwsza grupa gości odwiedzi hotel w końcu 2025 roku.

Niedawno rozpoczęta budowa stanowi kolejny etap rozwoju lotniska i jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i oczekiwania podróżnych. Taka decyzja została podjęta z uwagi na stale wzrastającą liczbę pasażerów korzystających z usług portu – w 2023 roku było ich aż 3,9 miliona. Nowy hotel, który zostanie umieszczony na terenie lotniska, ma na celu jeszcze bardziej podnieść standardy korzystania z szerokiej gamy usług oferowanych przez port. Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie działał pod marką Hampton by Hilton.

„Naszym nadrzędnym celem jest komfort pasażerów, a nowy hotel położony tuż obok terminalu będzie dla nich wyjątkowym ułatwieniem. Zwłaszcza dla tych, którzy podróżują wcześnie rano lub przybywają późnym wieczorem. Jestem przekonany, że goście z chęcią będą korzystać z tej nowej oferty” – zapewnia Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego we Wrocławiu.

„Rosnąca liczba pasażerów wymaga od nas ciągłego udoskonalania jakości świadczonych usług, na co zwracamy szczególną uwagę. Nowy hotel to ogromny krok w kierunku podniesienia standardów. Jest to również strategiczna inwestycja w dodatkową infrastrukturę, która ma za zadanie poprawić komfort podróży oraz umożliwić gościom nocleg bezpośrednio na terenie lotniska” – mówi Przemysław Myszakowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego we Wrocławiu.