Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach: ambitne plany i wyzwania związane z rosnącą liczbą uczniów

Niewystarczająca liczba miejsc dla uczniów to wyzwanie, z którym boryka się Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach. Tę placówkę edukacyjną, na dzień dzisiejszy, uczęszcza ponad 400 młodych osób.

Poprawę sytuacji ma przynieść zaplanowana rozbudowa tej instytucji oświatowej. Start prac budowlanych nastąpił w okresie jesiennym 2023 roku. Bogdan Szczęśniak, burmistrz Jelcza Laskowice, podkreśla w rozmowie z Radiem Wrocław, że liczba uczniów systematycznie rośnie i obecna infrastruktura nie jest w stanie sprostać tym wymaganiom.

Bogdan Szczęśniak zaznacza również, że całkowita wartość inwestycji wynosi 24 miliony złotych, a jej realizacja ma kluczowe znaczenie dla społeczności lokalnej. Cieszy go fakt dynamicznego rozwoju miasta i ilości osób decydujących się na życie w Jelczu-Laskowicach, zarówno ze względu na możliwości zawodowe, jak i atrakcyjność nowych inwestycji mieszkaniowych. Z tego powodu, burmistrz uważa, że kluczowe jest inwestowanie w oświatę i rozbudowę przedszkoli. W ubiegłym roku oddano do użytku żłobko-przedszkole i rozbudowano szkołę w Miłoszycach. Teraz nadszedł czas na Szkołę Podstawową nr 1 w Jelczu-Laskowicach.

Realizacja projektu będzie jednak stanowić wyzwanie, ze względu na to, że prace mają miejsce na terenie obecnie funkcjonującej placówki edukacyjnej. Mimo to, planowany termin zakończenia inwestycji to początek roku szkolnego 2025. Wtedy to uczniowie będą mogli rozpocząć naukę w nowo wybudowanych salach lekcyjnych.