Reakcje Wrocławian na system żółtych kamer i CANARD – bezpieczeństwo oraz dodatkowe mandaty

W kontekście bezpieczeństwa na drogach, szczególnie na przejazdach kolejowych, pojawił się nowy gracz – system żółtych kamer i system CANARD. To on generuje setki mandatów, które dla jednych są przerażające i powodują wiele stresu, podczas gdy dla innych wprowadzają poczucie zadowolenia, poprawiając bezpieczeństwo na drodze. Rozmawiamy na ten temat z panią Elwirą Nowak, dyrektorem Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

8 listopada opublikowaliśmy informację na temat systemu żółtych kamer działającego we Wrocławiu, co wywołało wiele emocji i komentarzy mieszkańców. Warto przypomnieć, że mówimy o specyficznych żółtych kamerach w ramach systemu Red Light CANARD. System ten automatycznie rejestruje zdjęcia kierowców, którzy nie zatrzymują się na czerwonym świetle na skrzyżowaniach, a liczba wystawianych przez niego mandatów jest liczona w tysiącach.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć, gdzie dokładnie we Wrocławiu zainstalowano żółte kamery i system RedLight CANARD. Dowiesz się tam także, jakie są kwoty mandatów za przejechanie na czerwonym świetle i ile takich mandatów zostało już wystawionych we Wrocławiu. Na koniec dowiedz się, jak działają system RedLight CANRAD i żółte kamery.