Adopcja zwierząt z Wrocławskiego Schroniska – Świąteczne przygotowania i apel o odpowiedzialność

Wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, zlokalizowane przy ulicy Ślazowej 2, w okresie zbliżających się świąt prowadzi intensywne działania mające na celu znalezienie nowych domów dla swoich podopiecznych. To właśnie w tym okresie wielu mieszkańców decyduje się na powiększenie rodziny o czworonożnego członka. Schronisko jednak zaapelowało, aby decyzja o adopcji była dokładnie przemyślana i odpowiedzialna, ponieważ to zobowiązanie na wiele lat.

Na adopcję w schronisku czekają liczne pieski oraz kotki, które uwiecznione zostały na świątecznych zdjęciach. Wśród nich znajdziemy takie skarby jak Aza, Frania, Zosia, Bieber, Mordek, Klemens, Kajtek, Benjamin, Fru czy Jadzia. Każde z nich marzy o własnym domu i kochającym właścicielu.

Potencjalni adoptujący mogą obejrzeć galerię uroczych zwierząt online, choć na miejscu znajdą jeszcze więcej podopiecznych gotowych do adopcji. W schronisku przebywa bowiem aż 240 kotów i 180 psów. Pomimo że zwierzęta te wyglądają zachwycająco na świątecznych zdjęciach, schronisko podkreśla, że nie powinny one być traktowane jak prezenty, a adopcja to poważna decyzja.

Aleksandra Cukier, reprezentująca schronisko, zachęca wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się po więcej informacji na temat procedury adopcyjnej. Jej mocno bijące serce dla zwierząt widoczne jest w jej apelu: „Zachęcamy do adopcji wszystkich naszych cudownych piesków i kotków”.