Publiczna zabawa Sylwestrowa nie odbędzie się w tym roku

O planach dotyczących Sylwestra słyszeliśmy już we wrześniu. O braku publicznej imprezy sylwestrowej mówił już prezydent Jacek Sutryk. Wspominał wtedy, że ze względu na konieczność oszczędzenia, nie jest możliwe, aby zorganizować huczne wydarzenie.

Alternatywy dla publicznego Sylwestra

To już pewne, że publiczny Sylwester się nie odbędzie. Nie oznacza to jednak, że tracimy okazję do dobrej zabawy. W mieście odbędzie się kilka innych wydarzeń, które mogą umilić nam oczekiwanie na nowych rok.

Między innymi w Operze Wrocławskiej odbędzie się koncert trzech tenorów. Na scenie pojawią się Tadeusz Szlenkier, Rafał Bartmiński i Giorgi Stuura. Będzie można posłuchać najpopularniejszych arii operowych takich jak „La donna e mobile” albo „E lucevan le stelle”

Innym wydarzeniem będzie „Gala Światowych Musicali” w Teatrze Capitol, gdzie aktorzy i aktorki będą śpiewać klasyczne piosenki.

Wszyscy już czekamy na nadejście nowego roku

Świętowanie nadejścia nowego roku jest tradycją znaną na całym świecie i nie mniej popularna jest w kraju nad Wisłą. Miliony Polaków gromadzi się 31 grudnia, aby przywitać kolejny rok. Nie może się to oczywiście odbyć bez tradycyjnego odliczania do północy. Gdy na zegarze wybija dwunasta, jest to znak, że jesteśmy już w nowym roku.

Jak widać, miasto jest gotowe na wejście w nadchodzący 2023 rok. Niedawno pisaliśmy o budżecie, jaki uchwalili radni.