Przejdą na emeryturę? Komendanci z Dolnego Śląska w obliczu zmian

Z informacji przekazanych przez naszego źródła w „Gazecie Wyborczej” wynika, że Dolny Śląsk może doświadczyć znaczących zmian w strukturach policyjnych. Wśród oficerów, którzy mogą przejść na emeryturę po wyborach w 2023 roku, znajdują się nie tylko osoby związane z Komendą Wojewódzką, ale również komendanci powiatowi oraz szefowie lokalnych komisariatów.

Informacje te pojawiają się po tym, jak portal Onet ujawnił szczegóły tajnej narady Komendanta Głównego Policji, generała Jarosława Szymczyka, z dowództwem komend wojewódzkich. Podczas spotkania miała paść propozycja przejścia na wcześniejszą emeryturę, której warunkiem miałoby być podwyższenie dodatków służbowych – czynnika mającego wpływ na finalną kwotę świadczenia emerytalnego. Powodem takiej propozycji miała być porażka wyborcza partii PiS.

Nasuwające się pytanie dotyczy przyszłości jednego z kluczowych postaci w strukturach policyjnych Dolnego Śląska. Czy to oznacza, że na emeryturę skierowany zostanie generał Dariusz Wesołowski? To właśnie on od ostatnich trzech lat stoi na czele służb policyjnych w tym regionie.