Przegląd młodych talentów na Targach Młodej Sztuki w Domu Technika NOT we Wrocławiu

Intrygująca ekspozycja sztuki przeniknęła wnętrze sali bankietowej Domu Technika NOT we Wrocławiu. Od soboty, ten znany obiekt stał się gospodarzem Targów Młodej Sztuki, które swoją premierę w mieście na Odrze miały po raz pierwszy.

Podczas tego unikalnego wydarzenia kulturalnego, ponad 50 twórców z różnych dziedzin artystycznych, począwszy od malarstwa, poprzez rzeźbę, grafikę i fotografię, a skończywszy na oryginalnych plakatach i kartkach pocztowych, miało okazję pokazać swoje dzieła. Nie tylko można było nabyć wyjątkowe egzemplarze sztuki, ale również porozmawiać bezpośrednio z ich autorami.

„Możliwość rozmowy z każdym artystą, którego prace do Ciebie przemówią, jest niezwykle cenna w kontekście doceniania sztuki. Targi Młodej Sztuki stwarzają taką możliwość, doprowadzając do sytuacji, gdzie twórca jest na wyciągnięcie ręki, równie blisko co jego dzieło” – podkreśla Gleb Andreev, pomysłodawca i założyciel tej wyjątkowej inicjatywy.

Targi Młodej Sztuki to projekt, który pierwotnie zrodził się w Krakowie, z myślą o promocji zdolnych artystów z różnorodnych obszarów sztuki. Tym razem, wydarzenie to ma miejsce w budynku przy ulicy Piłsudskiego 74 we Wrocławiu i potrwa do godziny 18:30. Najważniejsze jest to, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny.