pożar we Wrocławiu

Pożar we Wrocławiu. Ewakuowano 60 osób

Pożar we Wrocławiu. Ewakuowano 60 osób

Pożar we Wrocławiu: na Kępie Mieszczańskiej doszło do małego incydentu. Chodzi o wyciek łatwopalnego gazu na terenie prowadzonych prac drogowych przy ul. Dmowskiego. Standardowe procedury nakazują, aby w takich sytuacjach zamknąć ulicę i tak właśnie się stało.

Do pożaru doszło w miejscu prowadzenia prac drogowych. Koparka zahaczyła o gazociąg, który bardzo szybko zajął się ogniem. Pożar dopadł też koparkę, a samo miejsce zdarzenia stało się niebezpieczne. Konieczna więc była ewakuacja około sześćdziesięciu osób, pracujących i mieszkających w okolicy. Nikomu na szczęście nic się nie stało, a dzięki sprawnej akcji strażaków, szybko udało się przegnać niebezpieczeństwo.

Pożar we Wrocławiu przestraszył mieszkańców

Mieszkańcy z pewnością byli przerażeni, gdy zobaczyli pożar ze swoich okien. W sytuacjach gdy coś nagłe się zdarzy, nie mamy zbyt dużo czasu, aby przemyśleć sytuację. Staramy się więc chronić siebie, naszych bliskich i ważne dla nas rzeczy. Musimy jednak pamiętać, aby w takich sytuacjach nie myśleć o rzeczach materialnych i zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi. Dlatego właśnie strażacy są szkoleni to przeprowadzania odpowiedzialnej ewakuacji i do takiej właśnie doszło tym razem.

Dzięki instrukcjom strażaków ok. 60 osób bezpieczne opuściło mieszkania i miejsca pracy, aby znaleźć się daleko od źródła zagrożenia. Na szczęście jednak nikt nie ucierpiał, ani nie doszło do żadnego poważnego uszkodzenia mienia. Pożar szybko ugaszono a okolicę zabezpieczono na pewien czas.

Wyciek gazu – zagrożenie dla środowiska i ludzkiego życia

Wyciek gazu to wydarzenie, które potrafi być naprawdę niebezpieczne. Jeśli nie zażegna się się niebezpieczeństwa odpowiednio wcześnie, to może dojść do poważnego pożaru, który jest w stanie uszkodzić bardzo duży obszar. Oznacza to nie tylko zniszczenia środowiska naturalnego, ale także ludzkich domostw. Stawka jest więc wysoka, dlatego nie można pozwolić sobie nawet na sekundę zwłoki. W tej sytuacji postąpiono bardzo rozsądnie, gdyż natychmiast zawiadomiono służby porządkowe oraz oddalono się od miejsca pożaru.

Roboty drogowe przy ul. Dmowskiego

Roboty drogowe, podczas których doszło do pożaru, trwają od 24 kwietnie. Prace remontowe dotyczą skrzyżowania trzech ulic: Dmowskiego, Mieszczańskiej i Jagiełły. Według planów mają się one zakończyć dopiero pod koniec października. Celem tych robót jest utworzenie czwartego pasa ruchu, który będzie znajdował się na ul. Dmowskiego. Chodzi o zapewnienie wygody kierowców oraz zredukowanie korków ulicznych. Przejeżdżanie przez ten odcinek dla wielu kierowców było do tej pory niekomfortowe, a teraz ma się to zmienić. Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie już do żadnych incydentów.

– Przebudowa torowiska, w tym wymiana rozjazdów, jest niezbędna, żeby wprowadzić ruch tramwajowy w ul. Dmowskiego i dalej na Popowice. W trakcie prac przebudujemy też sieci podziemne. To ważna inwestycja dla poprawy obsługi komunikacyjnej dla Kępy Mieszczańskiej – wyjaśniał Krzysztof  Świercz, Wrocławskie Inwestycje.