Pożar w budynku komendy wojewódzkiej

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wybuchł pożar. Po przeprowadzeniu ewakuacji straż pożarna ugasiła pożar, następnie zajęła się oddymieniem pomieszczenia.

Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu mieli nieprzyjemną niespodziankę. Otóż w budynku wybuchł pożar, który wymusił na wszystkich ewakuację. Na miejscu pojawiło się dziewięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Nikt nie zginął.

Ewakuacja policjantów i pracowników cywilnych

W momencie wybuchnięcia pożaru konieczne jest przeprowadzenie ewakuacji. Dlatego wszyscy policjanci i pracownicy cywilni musieli opuścić pomieszczenie. Po ukończonej akcji nastąpiło oddymianie. Aby mogło się ono powieść, konieczne było, aby budynek był pusty.

Zaskoczenie we Wrocławiu

Mieszkańcy odczuli wielkie zdziwienie, gdy zobaczyli, że przy komendzie policji znajdują się wozy straży pożarnej. Oczywiście radiowozy i karetki nie zrobiły takiego wrażenia, bo jest to widok codzienny. Ale już nie na co dzień pod komendą pojawia się straż pożarna.

Okazało się, że zdarzeniem, które wywołało tyle zamieszania, był pożar. Na całe szczęście strażacy dotarli na miejsce bardzo szybko, aby ugasić pożar, a następnie oddymić pomieszczenie.