Kolejna awaria MPK. Pasażerowie mają dość

Na ulicy Borowskiej doszło do awarii tramwaju. Spowodowało to poważne utrudnienia w ruchu, więc konieczne było uruchomienie linii zastępczych. To nie pierwsze taka wpadka wrocławskiego MPK, a mieszkańcy słusznie się z tego powodu oburzają.

Kolejne awarie psują plany pasażerów

Wiele osób decyduje się na podróżowanie transportem publicznym. Powody mogą być różne. Jedni robią to ze względu na brak własnego pojazdu, a inni po prostu uważają, że to świetny sposób, aby zaoszczędzić trochę gotówki i przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska.

Niestety, pojawiają się czasem problemy, które sprawiają, że jazda jest dużo mniej komfortowa lub wręcz niemożliwa. Oczywiście drobne usterki nie przekreślą jednak planów całej podróży, ale mogą wprowadzić lekki chaos.

Najczęstsze usterki

Jeśli chodzi o tramwaje, to jedną z nie tak rzadkich przyczyn awarii jest jego wykolejenie. Takie zdarzenie miało miejsce między innymi w marcu ubiegłego roku. Oczywiście tramwaj jak każda inna maszyna może ulec wielu problemom technicznym, dlatego konieczna jest jego regularna konserwacja.