Powrót do natury: druga edycja warsztatów o dzikiej faunie i florze we Wroclavii

We Wroclavii rusza kontynuacja edukacyjnej inicjatywy, której celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta tajników życia dzikich zwierząt, które żyją w naszym otoczeniu. To druga edycja interesujących warsztatów, na których specjaliści z ZOO we Wrocławiu za pomocą interaktywnych lekcji i zajęć praktycznych uświadamiają uczestnikom, jak nawet najdrobniejsze działania człowieka mogą wpływać na naturalne środowisko stolicy Dolnego Śląska.

Warsztaty te są całkowicie bezpłatne i będą trwać przez sześć dni – od 10 do 16 lipca. Centrum handlowe Wroclavia zachęca do zapisów zarówno grup zorganizowanych, jak i pojedynczych klientów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o dzikiej faunie i florze miejskiej.

Każda osoba mieszkająca we Wrocławiu może przyczynić się do stworzenia równowagi między dzikimi zwierzętami a ludźmi, pomagając w ten sposób zachować bioróżnorodność w swoim mieście. Organizowane przez Wroclavię i ZOO we Wrocławiu warsztaty pt. „Dzikie w mieście” pokazują jak konkretnymi działaniami można chronić miejscową dziką naturę. Pierwsza edycja tych edukacyjnych zajęć, która odbyła się w czerwcu, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w niej udział aż 450 osób!