Nowe możliwości dla młodych nabywców nieruchomości: „Bezpieczny kredyt”

Z początkiem bieżącego tygodnia, ludzie poniżej 45 roku życia zyskali możliwość ubiegania się o nowatorski produkt finansowy – „bezpieczny kredyt”. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do tych, którzy planują zakup na przykład swojego pierwszego domu. Cztery instytucje bankowe: PKO BP, Pekao SA, Alior Bank oraz Velo Bank już oferują ten rodzaj wsparcia finansowego, a kolejne banki są na etapie finalizacji umowy w tym zakresie.

Wszystko to jest efektem wejścia w życie Ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe dnia 1 lipca bieżącego roku. Działa ona na korzyść młodych ludzi, wprowadzając takie rozwiązania jak „bezpieczny kredyt”, czyli kredyt ze wsparciem państwa w postaci dopłat do rat. Ponadto, ustawodawstwo to umożliwia otwarcie konta mieszkaniowego, które gwarantuje klientom możliwość uzyskania premii mieszkaniowej z budżetu państwa. Jak dotąd, produkty te są dostępne tylko w tych bankach, które podpisały odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadziły je do swojej oferty.

Począwszy od 10 lipca konto mieszkaniowe będzie dostępne dla klientów Pekao SA. Natomiast PKO BP zamierza wprowadzić ten produkt do swojej oferty nie później niż do końca grudnia. Od 3 lipca br., „bezpieczny kredyt” z oprocentowaniem na poziomie 2% jest już dostępny dla klientów PKO BP, Pekao SA, Alior Banku i Velo Banku.