Poranny szereg wypadków stanowi utrudnienie dla kierowców we Wrocławiu i na drogach Dolnego Śląska

29 stycznia, kilka wypadków komunikacyjnych wystąpiło we Wrocławiu oraz na trasach Dolnego Śląska, skutecznie utrudniając poruszanie się po drogach. Incydenty miały miejsce na wielu kluczowych trasach, takich jak most Osobowicki, autostrada A4 przy węźle Bielany Wrocławskie oraz trasa S8 w rejonie Oleśnicy.

Jeden z incydentów dotyczył również udziału karetki pogotowia ratunkowego na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Na szczęście, mimo zaangażowania służb ratunkowych, nie odnotowano ofiar ani poszkodowanych. Obecnie trasa ta jest już dostępna do ruchu.

Robert Zieliński, reprezentujący Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przekazał informację o zakończeniu utrudnień na drodze ekspresowej S5 prowadzącej do Wrocławia. Niemniej jednak apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na innych trasach.

Prace drogowe pojawiły się pomiędzy węzłami Bielany Wrocław i Wrocław Wschód. Drogowcy zablokowali jeden z pasów w kierunku Katowic, dokonując naprawy barier energochłonnych. Oczekuje się, że utrudnienia ustaną po godzinie 15.

Wśród zdarzeń doszło również do kolizji na moście Osobowickim. Wrocławscy strażacy udzielili pomocy uczestnikom tego incydentu. Mimo iż stłuczka nie była groźna, zderzenie dwóch samochodów osobowych wywołało zator na ulicy Bałtyckiej. Korki, które zwykle tworzą się tam około godziny 7:00, przez ten incydent pojawiły się znacznie wcześniej.