Planowane przedłużenie trasy tramwajowej w kierunku ulicy Borowskiej w celu ułatwienia dojazdu do szpitala i Uniwersytetu Medycznego

Doczekaliśmy się rozpoczęcia procedury przetargowej, która ma na celu powołanie projektanta do stworzenia koncepcji rozbudowy trasy tramwajowej, początkiem której jest obecna krańcówka linii numer 18 oraz 21, na ulicy Świeradowskiej. Ma to na celu ułatwienie komunikacji miejskiej i poprawę dostępności do placówek medycznych takich jak szpital znajdujący się przy ulicy Borowskiej oraz Uniwersytet Medyczny.

Taki punkt został umieszczony na liście priorytetów Wrocławskiego Programu Tramwajowego, a teraz Wrocławskie Inwestycje zamierzają rozpocząć realizację tego planu. Osoba odpowiedzialna za projekt będzie miała rok na przygotowanie koncepcji i zdobycie pozytywnej decyzji środowiskowej dotyczącej tej inwestycji.

Po zakończeniu prac, w przyszłości tramwaje będą mogły pokonywać dodatkowy dystans ponad kilometra, jadąc od Gaju ulicą Działkową, a następnie ulicą Borowską, mijając po drodze Uniwersytecki Szpital Kliniczny, aż do nowo zaplanowanej pętli w pobliżu torów kolejowych obwodnicy towarowej. W rezultacie tej rozbudowy, pasażerowie będą mieli do dyspozycji trzy nowe pary przystanków. Szczególnie cenne okażą się te umiejscowione przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i Uniwersytecie Medycznym, które zdecydowanie ułatwią dojazd zarówno dla pacjentów, jak i studentów. Dodatkowo planowana jest realizacja torowiska w formie tzw. zielonej drogi, tam gdzie warunki na to pozwolą.