Planowane ekspresowe połączenie pociągów z Wrocławia do Warszawy w mniej niż 4 godziny przez Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie planują znacząco obniżyć czas podróży pomiędzy Wrocławiem a Warszawą. Mają wizję połączenia ekspresowego, które umożliwi przemieszczenie się pomiędzy tymi dwoma miastami w ciągu mniej niż czterech godzin. Formalnie zwróciły się już o zgodę na realizację tego projektu.

Ekspresowy pociąg Kolei Dolnośląskich ma oferować atrakcyjność pod względem czasu przejazdu, co zostanie osiągnięte poprzez ograniczenie liczby postojów. Na trasie pomiędzy dworcem Wrocław Główny a Warszawą Centralną, pociąg zatrzyma się jedynie w sześciu lokalizacjach, czyli: Wrocław Mikołajów, Leszno, Poznań Główny, Konin, Kutno oraz Warszawa Zachodnia.

Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, wyjaśnia, że pierwsze działania ku temu, aby pociągi Kolei Dolnośląskich mogły regularnie przemieszczać pasażerów między Wrocławiem a Warszawą, zostały już podjęte. Wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego o zezwolenie na uruchomienie ekspresowego połączenia został już złożony. Planowane są poranne wyjazdy z Wrocławia, natomiast powroty z Warszawy zaplanowano po godzinie 16:00. Na trasie mają kursować pociągi typu Elf 2 48WEc lub Impuls 45WE składające się z pięciu części.

Wnioskowane kursy pociągów z Wrocławia do Warszawy mają obowiązywać przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, a planowany czas odjazdów ma być taki sam w każdym dniu.