parkowanie we wrocławiu

Parkowanie we Wrocławiu droższe od marca

Parkowanie we Wrocławiu – czy jest z nim tak źle?

Parkowanie we Wrocławiu nigdy nie było łatwe. Zwłaszcza w centrum miasta. Znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego graniczy czasami z cudem i powinniśmy wyrazić wielki podziw dla osób, którym zawsze się to udaje za pierwszym razem. Innym problemem jest też brak zbyt wielu darmowych miejsc parkingowym.

Często więc parkowanie we Wrocławiu wymaga od nas wyciągnięcia portfela. Jednorazowa sytuacja pewnie za bardzo nas nie dotknie, ale jeśli parkujemy codziennie w tej samej strefie, to już możemy odczuć te koszty. Teraz ceny za parkowanie mają wzrosnąć.

Parkowanie we Wrocławiu – koszt

Od poniedziałku 1 marca więcej zapłacimy za parkowanie w centrum Wrocławia. Opłaty będą obowiązywać miedzy godziną 9 a 20. Nie ma się co dziwić, że ceny rosną. Inflacja nie ustaje, ale nie jest to aż tak straszne, jakby się mogło wydawać. Opłaty rosną równomierne z zarobkami. Dowodem jest na to zwiększenie minimalnej krajowej płacy z 2600 do 2800 zł brutto.

Jeśli nam się chcę, to możemy też oczywiście szukać darmowych miejsc parkingowych. Nie zawsze to jest jednak łatwe, zwłaszcza w godzinach szczytu. Bywa też tak, że szukanie takiego miejsca parkingowego kosztuje nas bardzo dużo czasu. Ze zmarnowanym czasem wiąże się też frustracja. Jeśli więc nie chcemy psuć sobie humoru na cały dzień, lepiej jest zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym.

Ile wynosi mandat za złe parkowanie?

Pamiętajmy również, że nielegalne parkowanie może się skończyć mandatem. Ile wynosi mandat za złe parkowanie? Okazuje się, że za takie wykroczenie możemy zapłacić od 500 do 800 zł. Z parkowaniem łączą się też inne kwestie. Na przykład jeśli mamy nieaktualną kartę parkingową, to możemy zostać obciążeni dodatkowo na kwotę 300 zł.

Jeśli już taki mandat dostaniemy, to musimy przełknąć dumę i przyznać naszą winę. Choć nikt nie lubi dostawać mandatów, to jednak kontrolowanie ruchu drogowego i dbanie o przestrzeganie jego przepisów jest bardzo ważną sprawą. Nawet jeśli nie darzymy sympatią panów i pań z drogówki, to musimy przyznać, że ich praca jest potrzebna.