Odnowienie umowy z bułgarskim obrońcą jest aktualnym priorytetem dla klubu piłkarskiego Śląska Wrocław

Plan Śląska Wrocław na przyszłe sezony nabrał nowego kształtu, gdy postanowili oni zatrzymać Simeona Petrowa, bułgarskiego obrońcę, na dłuższy okres. Petrow wcześniej był tylko wypożyczony przez sześć miesięcy z CSKA Sofia. Teraz jednak, będąc wicemistrzem Polski, klub zdecydował się skorzystać z opcji wykupienia zawodnika i podpisał z nim umowę obowiązującą do czerwca 2027 roku.

Petrow dołączył do Śląska Wrocław podczas zimowego okresu transferowego i początkowo pełnił rolę rezerwowego podczas pierwszych meczów rundy wiosennej. Jednak jego debiut w pierwszej jedenastce miał miejsce dopiero podczas 25. kolejki spotkania z Puszczą Niepołomice. Od tego czasu grał bez przerwy przez cały mecz aż do końca sezonu. Ogólnie rzecz biorąc, Petrow brał udział w 12 meczach i zdobył jednego gola.

David Balda, dyrektor sportowy klubu Śląsk Wrocław, skomentował decyzję o wykupieniu Petrowa jako kluczowy ruch w bieżącym okienku transferowym. Wyraził swoje zadowolenie, że Petrow będzie dłużej związany z klubem. Szybko udowodnił, że warto na nim polegać – stwierdził. Jego doskonałe umiejętności i pewność siebie sprawiają, że jest ważnym elementem drużyny. Wspólnie z rodakiem Aleksem Petkowem i Łukaszem Bejgerem udało mu się stworzyć mocną defensywę.