Odejście wybitnego aktora – Cezary Kussyk nie żyje

Doszła do nas smutna wiadomość o śmierci Cezarego Kussyka. Ten uznany aktor, związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, zmarł w wieku 87 lat. O jego śmierci pierwsze informacje podała strona internetowa Teatru Polskiego. Wspominają go jako wybitnego artystę, który na trwałe zapisał się w ich sercach.

W kontekście tej tragicznej informacji warto przypomnieć, iż Cezary Kussyk urodził się w 1936 roku. Był on absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, której dyplom otrzymał w 1959 roku. Jego artystyczna droga doprowadziła go ostatecznie do Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie dołączył do zespołu artystycznego w roku 1969. Następne lata poświęcił na nieprzerwaną pracę w tym miejscu aż do końca 2006 roku – taką informację można znaleźć w jego biogramie na stronie wrocławskiego teatru.

Jednak przed okresem pracy we Wrocławiu, Kussyk występował również na deskach teatrów w Poznaniu, Szczecinie oraz Opolu. Ceremonia pogrzebowa aktora odbędzie się 15 września na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.