Nowy obiekt mieszkalno-biurowy powstaje przy ulicy Traugutta we Wrocławiu

W zaciszu podwórzowym na ulicy Traugutta 130, w samym sercu Wrocławia, trwają prace nad budową nowego obiektu. Inwestycja, która połączy w sobie funkcje mieszkalne i biurowe, została rozpoczęta poprzez wyburzenie starej, nieistniejącej już zabudowy. Na jej miejscu powstanie nowoczesny budynek o nazwie Traugutta Vita.

Przy ulicy Traugutta, na Przedmieściu Oławskim, znajduje się mała działka, której przeznaczeniem jest budowa nowych apartamentów. Teren ten, do niedawna będący własnością firmy InwestGrupa IG3, został nabyty przez Develię – dynamicznie rozwijającą się wrocławską spółkę deweloperską. Transakcja miała miejsce pod koniec ostatniego roku, a początek 2024 roku przyniósł start intensywnych prac nad realizacją projektu.

Obecnie teren jest systematycznie oczyszczany z resztek przedwojennej zabudowy. Można zaobserwować prowadzone prace rozbiórkowe dotyczące jedenastu od lat opuszczonych budynków, zarówno gospodarczych jak i mieszkalnych. To krok ku zastąpieniu ich nowoczesnym, wielofunkcyjnym budynkiem Traugutta Vita.