Nowa inwestycja w sercu Wrocławia: gigantyczny kompleks biurowy Swobodna Spot

W samym jądrze miasta reprezentującego Dolny Śląsk, konkretnie w obszarze określanym jako „Centrum Południowe”, pojawi się następne gigantyczne przestrzenie biurowe. Echo Investment S.A., będące jednym z najpoważniejszych graczy w branży deweloperskiej w naszym kraju, ma ambicje do zrealizowania swojego nowego projektu – Swobodna Spot. Celem tej inwestycji jest stworzenie aż 43 tysiąc metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni do celów biurowych, choć początkowo planowano jeszcze bardziej rozległy rozwój.

Prace nad pierwszą fazą niesamowitego kompleksu biurowego Swobodna Spot rozpoczęło się w sezonie letnim. Lokalizacja inwestycji została wyznaczona na działce położonej przy ulicy Swobodnej 60, nieopodal skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich, gdzie wcześniej znajdowała się zburzona stacja benzynowa BP oraz parking wielopoziomowy.

Na czele inwestycji stoi PROJEKT 139 „GRUPA ECHO” Sp. z o.o. Sp. k., który jest częścią dużej struktury – Grupy Echo Investment S.A., jednego z wiodących deweloperów na polskim rynku. W pierwszym etapie prac nad projektem planowane jest ukończenie budynku służącego jako miejsce biurowo-konferencyjne, wraz z usługami oraz wielostanowiskowym garażem. Przewidziana powierzchnia biurowa to 16.000 metrów kwadratowych. Echo Investment S.A. szacuje, że koszt tej części inwestycji wynosi 141,5 miliona złotych. Zakończenie pierwszej fazy prac przewidywane jest na drugi kwartał 2025 roku.

Start budowy drugiego etapu przewidziany jest na trzeci kwartał 2024 roku i ma zakończyć się w trzecim kwartale 2026 roku. Zapewni on dodatkowe 25.600 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestor szacuje koszt tego etapu na 222,8 miliona złotych.