Nowa inwestycja Ryanaira we Wrocławiu

Usługi linii lotniczych Ryanair nie są niczym nowym we Wrocławiu. Firma ta funkcjonuje tutaj już od 10 lat i nie narzeka na liczbę klientów. Bardzo wielu pasażerów wybiera właśnie Ryanaira ze względu na bardzo dobre połączenia oraz stosunkowo niewielką cenę.

Współpraca wrocławskiego lotniska i irlandzkiego przewoźnika rozpoczęła się w 2012 roku. Był to moment, kiedy Ryanair założył swoją pierwszą bazę operacyjną na terenie naszego kraju. Miastem, w którym się ona znalazła, był właśnie Wrocław.

Od tamtego czasu współpraca rozwijała się bardzo prężnie. Ogromna liczba zadowolonych pasażerów jest dowodem na to, że biznes ten okazał się niezwykle owocny. Niezwykle zadowolony z tego faktu wydaje się być prezes lotniska Dariusz Kuś.

Dobre zmiany w Porcie Lotniczym Wrocław

Port Lotniczy Wrocław może pochwalić się wzrostem liczby pasażerów, który wynosi mniej więcej tyle samo, co przed pandemią. Obecne szacunki przewidują, że do końca tego roku, łączna liczba klientów wyniesie 2,5 mln.

Ryanair przedstawił już pełną rozpiskę swoich lotów na zbliżający się sezon zimowy. Według planu, samolotami Ryanaira w zimie ma przelecieć ok. 15% pasażerów więcej niż w tym samym okresie przed covidem.

Nowe połączenia będą obejmować kilka różnych krajów. Między innymi Wielką Brytanię, Włochy oraz Hiszpanie. Samo wyznaczenie nowych lotów to nie wszystko. Przewoźnik zainwestował także w nowe maszyny. Samoloty, którymi pasażerowie udadzą się na zagraniczne wycieczki, będą nie tylko większe, ale też będą spalać mniejszą ilość paliwa.

Lotnisko we Wrocławiu po pandemii

 Lotniska i linie lotnicze obawiały się, że pandemia całkowicie zniszczy ten biznes. Okazało się jednak, że obawy były przedwczesne i branża bardzo szybko się podniosła. Nie ma więc się co dziwić, że linie szaleją w kwestii planowania i realizowania nowych inwestycji.

Dzięki temu będzie można skorzystać z zupełnie nowych lotów i to w naprawdę okazyjnych cenach. Mimo że lotnisko we Wrocławiu jest jednym z najlepiej wyposażonych w Polsce, to wciąż coś mogłoby być lepiej. Na przykład nowe połączenia.

Na szczęście inwestycje, które już są w planach, zawierają ten ważny szczegół. Dlatego nie ma co tracić nadziei, jeśli nie udało nam się zorganizować naszej wymarzonej wycieczki ze względu na brak lotów. Być może teraz będzie to możliwe.