Most Zwierzyniecki będzie niedostępny na początku lipca z powodu remontów drogowych

Od 6 do 9 lipca linia autobusowa numer 115 będzie kursować alternatywną trasą. Z mostu Zwierzynieckiego do przejezdnej części Mickiewicza i dalej do mostów Chrobrego będzie poruszać się ulicami Wajdy, Wróblewskiego oraz al. Wielkiej Wyspy. To samo dotyczy ruchu w przeciwnym kierunku.

Podczas gdy inżynierowie pracowali nad aleją Wielkiej Wyspy, wykonawcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu budowali w tej okolicy nowy fragment tłocznego rurociągu kanalizacyjnego.

Nowa część kanalizacji, która ma kilkaset metrów, prowadzi dokładnie pod skrzyżowaniem przy ulicy Mickiewicza. Na tym miejscu znajduje się już rurociąg tłoczny, którego historia sięga czasów sprzed II wojny światowej.

MPWiK postanowiło przeprowadzić tę inwestycję teraz, aby uniknąć konieczności niespodziewanego remontu starej sieci lub budowy nowej tuż po wybudowaniu alei Wielkiej Wyspy, co wymagałoby ingerencji w nowo utworzony układ drogowy. Teraz nowa część rurociągu będzie podłączona do istniejącej sieci kanalizacyjnej, która służy do odprowadzania nieczystości ze wschodnich osiedli Wrocławia i sąsiedniej gminy.