Miasto z piernika

Miasto z piernika we Wrocławiu. Cóż to za cudo?

Miasto z piernika do zobaczenia we Wrocławiu

Miasto z piernika to zupełnie nowa atrakcja na Dolnym Śląsku. Oczywiście nie jest to takie miasto, w którym można zamieszkać. Jest to jedynie makieta, ale robi naprawdę niezwykłe wrażenie. Aby ją stworzyć potrzebne było 89 kg miodu, 305 jaj a także 34 kilogramy korzennych przypraw. Nie zapominajmy o 28 kilogramach cukru pudry a także 143 cytrynach. Możemy się więc domyślać, że modelarze poświęcili bardzo dużo czasu na zbudowanie tego miasteczka. Wymagało to też od nich nie lada umiejętności, bo zaprojektowanie i zbudowanie tak dużej makiety to kwestia naprawdę imponującego kunsztu artystycznego.

Wszyscy kochamy pierniczki

Czy jest ktoś, kto nie lubi pierniczków? Kojarzą nam się one ze świętami, ale oczywiście można je jeść (i piec) przez cały rok. Okres świąteczny nie ma więc żadnego monopolu na ten gatunek słodyczy. Teraz we Wrocławiu będzie można nie tylko zjeść pierniczki, ale także je podziwiać. A co tu jest do podziwiania?

Chodzi miasteczko zbudowane właśnie z tego ciasta. Jeśli wybierzemy się do wrocławskiego Kolejkowa i wstąpimy do piernikowego miasta, to zobaczymy bardzo ciekawą makietę. Ma ona powierzchnię 100 m kw., więc jest większa niż jedno mieszkanie w mieście.

Kolejna atrakcja do zobaczenia w mieście

Wrocław jest jednym z tych miast, które turystom mają do zaoferowania naprawdę dużo. A jednak okazuje się, że atrakcji turystycznych nigdy za wiele. Oczywiście nikt tutaj nie umniejsza tym atrakcjom Wrocławia, które już istnieją. Wiadomo, że odwiedzając stolicę Dolnego Śląska trudno jest nie wstąpić do zoo albo nie zobaczyć Hali Stulecia. Mimo to nawet i takie obiekty mogą się łatwo znudzić albo w ogóle nas nie interesować. Wtedy przychodzi z pomocą taka alternatywna jak piernikowe miasteczko.

Dla kogo przeznaczone jest miasto z piernika? Nie ma co ukrywać, że najbardziej spodoba się ono dzieciom. Dlatego zachęcamy, aby wybrać się do niego całą rodziną, żeby wspólnie móc zachwycić się tymi wyjątkowymi ozdobami. A może kogoś zainspiruje to do tego, aby samemu zająć się rzeźbą lub modelarstwem?