Miasto odkupiło dawną siedzibę Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego

Jedynym chętnym w przetargu na sprzedaż dawnej Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego i przyległego do niej terenu, okazało się miasto. Budowla znajdująca się przy ulicy Piłsudskiego została nabyta przez samorząd za kwotę wywoławczą 13 milionów złotych.

Muzyczna instytucja, znana jako Filharmonia Wrocławska, przez lata (od 1968 do 2015) funkcjonowała w budynku przy ulicy Witolda Lutosławskiego. Po tym czasie przeniosła swoją siedzibę do nowoczesnego obiektu usytuowanego na placu Wolności. Dawną lokalizację, wraz z otaczającą ją działką, Narodowe Forum Muzyki wystawiło na sprzedaż za wcześniej wspomniane 13 milionów złotych.

Ostatecznie, to miasto stało się nabywcą tej nieruchomości, składając jedyną ofertę w ramach przetargu. Jak poinformowała Gabriela Iwińska, pracownik biura prasowego Urzędu Miasta Wrocław, stary obiekt Filharmonii, będący dotychczas własnością NFM, po przeniesieniu tej instytucji do nowej siedziby, był wykorzystywany jedynie sporadycznie. Decyzja o zakupie nieruchomości przez miasto zapadła rok temu i jest związana z planami przeniesienia tam innego miejskiego ośrodka – Strefy Kultury Wrocław.