Bus z pasażerami wypada z trasy i dachuje na drzewie między Świeradowem Zdrojem a Szklarską Porębą

Zdarzenie miało miejsce na trasie łączącej Świeradów Zdrój i Szklarską Porębę. Autobus przewożący pasażerów stracił panowanie nad kierownicą i znalazł się poza drogą, kończąc swój bieg na drzewie. Wszystko to działo się podczas bardzo trudnych warunków na południu Dolnego Śląska.

Wypadek wydarzył się w piątek, 24 listopada, około ósmej rano. W momencie wypadku bus pasażerski zjechał z drogi i runął na pobliskie drzewo. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwane zostały służby ratownicze. Mimo to, według informacji przekazanych przez lokalne media, osoby uczestniczące w tym niefortunnym zdarzeniu odmówiły korzystania z pomocy medycznej. Na ten moment ciągle pozostaje niewyjaśniona przyczyna tego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, którzy byli obecni na miejscu wypadku, informują, że w środku busa znajdowały się trzy osoby. Był to kierowca i dwóch pasażerów, którzy jak się okazało pracują dla jednej z firm mającej siedzibę w pobliżu miejsca zdarzenia. Na szczęście, mimo dramatycznego obrotu zdarzeń, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.