Magistrat reaguje na sugestie mieszkańców: Zmiany w wrześniowym rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to zawsze duże zmiany, a tym razem dotyczą one również wrocławskiego transportu publicznego. W odpowiedzi na wnioski i sugestie zgłaszane przez mieszkańców miasta, magistrat postanowił wprowadzić szereg modyfikacji we wrześniowym rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Wśród nich znajdują się zmiany tras autobusów o numerach 152 i 122 oraz zmiana nazw kilku przystanków.

Te korekty są częścią większych zmian zaplanowanych w sieci połączeń miejskich, które ogłoszono już w lipcu. Wprowadzenie tych zmian wiązało się z otwarciem nowej trasy tramwajowej na Popowice i uruchomieniem w wrześniu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. W ramach tych przekształceń, planowano uruchomienie dwóch nowych linii tramwajowych – nr 13 i 22, a także przekształcenie tras kilkunastu istniejących linii autobusowych i kilku tramwajowych.

Jednak prace nad tymi zmianami nie zakończyły się w lipcu. Obecnie, po przeprowadzeniu licznych konsultacji z mieszkańcami i radami osiedli, urzędnicy dokonują kolejnych modyfikacji. Są one odpowiedzią na potrzeby społeczności i obejmują m.in. zmianę nazw niektórych przystanków oraz korektę tras autobusów 152 i 122.

Na przykład, pierwotnie planowana trasa autobusu numer 152 miała przebiegać od ulicy Blacharskiej do Pilczyc. Teraz jednak została ona znacznie wydłużona. Jak tłumaczyła Monika Kozłowska-Święconek, dyrektorka Biura Zrównoważonej Mobilności, autobusy te będą teraz kursować przez ulicę Lotniczą, aleję Śląską, rondo Modzelewskiego, ulicę Królewiecką i rondo Bartoszewskiego – do pętli Tarczyński Arena (Królewiecka). Dzięki temu linia ta będzie łączyć pięć ważnych ciągów komunikacyjnych miasta: Hallera, Grabiszyńska, Strzegomska, Lotnicza i Pilczycka oraz umożliwi dojazd do szkół. Autobusy będą kursować co 30 minut, z możliwością dodatkowych przejazdów w razie zaobserwowania takiej potrzeby.