Jeleniogórzanka zniszczyła lodówkę społeczną – grozi jej kara więzienia

Niedawno doszło do niecodziennego incydentu w Jeleniej Górze. 38-letnia mieszkanka tego miasta została zatrzymana przez służby policyjne pod zarzutem znacznych szkód materialnych, które wyrządziła na mieniu Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Chuligańska kobieta bez żadnego powodu zaatakowała publiczną lodówkę, w której przechowywane były artykuły spożywcze przeznaczone dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W wyniku jej działania, straty oszacowano na kwotę 1000 złotych.

Wydarzenie to miało miejsce na ulicy Różyckiego, gdzie znajdowała się wspomniana lodówka społeczna. Funkcjonariusze, którzy zajmowali się sprawą, ustalili, że kobieta bez powodu uszkodziła szybę drzwi lodówki, niszcząc tym samym produkty spożywcze przeznaczone dla biednych. Wartość zniszczonych produktów oraz sama lodówka to straty rzędu 1000 złotych.

Zarzuty w tej sprawie zostaną przedstawione podejrzanej dziś. Zgodnie z prawem, za popełnione przestępstwo kobieta będzie musiała odpowiadać przed sądem. W konsekwencji swoich działań, grozi jej możliwość otrzymania wyroku skazującego na karę pozbawienia wolności nawet na okres do pięciu lat. Jej zachowanie jest rażącym przejawem lekceważenia podstawowych norm prawnych i zasad porządku społecznego.