Cztery lata prezydentury Jacka Sutryka – sukces czy wyzwanie?

Na koniec czterech lat prezydenckiej kariery Jacka Sutryka, istotne jest podsumowanie jego osiągnięć i inwestycji. Zainwestował 200 milionów złotych na wymianę starych, kopciuchów piecy, aż 1,8 miliarda złotych wpompowano w infrastrukturę miejską, budując nowe drogi, chodniki i mosty. Łącznie powstało ponad 7 tysięcy miejsc w żłobkach i przedszkolach dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Dodatkowo, miasto zyskało 240 nowych autobusów.

Zgodnie z raportem „Business Environment Assessment Study”, Wrocław jest czołowym miastem w Polsce jeżeli chodzi o jakość życia oraz atrakcyjność inwestycyjną. Z kolei analiza „European Cities & Regions of the Future 2022/23” zalicza Wrocław do najlepszych miast średniej wielkości jeśli chodzi o warunki prowadzenia biznesu. Ale jak wygląda obraz Wrocławia z perspektywy czterech lat kadencji samorządowej?

Jacek Sutryk, obejmując funkcję prezydenta miasta Wrocławia w 2018 roku, podkreślał, że jednym z jego głównych priorytetów są zmiany w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym (MPK). Jego deklaracje nie pozostały tylko słowami – w ciągu roku na remonty torowisk, zakup nowych autobusów i tramwajów oraz modernizację starych składów, przeznaczono aż 80 milionów złotych.

Od roku 2019 dokonano remontu lub zainstalowano od podstaw 42 kilometry torów. Całościowo na program TORYwolucji przeznaczono 295 milionów złotych.