Jak znaleźć dobrego adwokata i jak rozpocząć współpracę?

Pomoc prawników jest w Polsce coraz bardziej popularną usługą. Mimo to tylko co około 10 osoba potrzebująca faktycznie zwraca się o poradę prawną do specjalisty. Jedną z podstawowych przyczyn takiego stanu rzeczy jest powszechne przekonanie, że prawnicy są osobami mało dostępnymi, a oferowane przez nich usługi należą do bardzo drogich. Na szczęście nie jest to prawdą. Na rynku rzeczywiście działają kancelarie, które pobierają wysokie wynagrodzenie. Jednak obok można znaleźć podmioty, z którymi nawiążemy współpracę za dużą niższą cenę. Jak wybrać adwokata, który spełni nasze oczekiwania?

Wiarygodność adwokata w Internecie

Wiele osób rozpoczyna poszukiwanie potrzebnych usług przez Internet. Na wielu stronach internetowych można znaleźć dane teleadresowe kancelarii wraz z komentarzami dotychczasowych klientów. Na bazie tych informacji można zweryfikować wiarygodność adwokata, a czasem nawet nawiązać kontakt z osobą tworzącą wpis. Trzeba jednak pamiętać, że komentarze w sieci nie zawsze są miarodajne. Zwykle klienci nie uczestniczą w zbyt dużej ilości spraw w życiu i fachowość prawnika oceniają przez pryzmat korzyści, jakie udało się uzyskać przed sądem. W rzeczywistości wygrana i przegrana w danej sprawie może być uzależniona od wielu czynników zależnych od adwokata lub od niego niezależnych. Dlatego do internetowych komentarzy należy podchodzić z właściwą rezerwą i dystansem.

Wstępna rozmowa telefoniczna

Jeśli jednak uznamy, że kancelaria jest godna uwagi, warto skontaktować się osobiście lub telefonicznie z pracownikiem. Wystarczy zadzwonić na podany numer i w zwykłej rozmowie wyjaśnić swoją sprawę. Doświadczeni pracownicy będą w stanie szybko przedstawić wstępny punkt widzenia na temat dalszego postępowania. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy adwokat będzie miał takie samo doświadczenie w różnego typu sprawach. Niektórzy specjalizują się tylko w konkretnych dziedzinach. Warto o to dopytać, aby współpraca można przebiegać na zadowalającym poziomie dla obu stron.

Osobista wizyta w kancelarii

W dalszej kolejności należy ustalić termin spotkania w kancelarii. Na terenie województwa dolnośląskiego usługi swoje oferuje adwokat Wrocław. Kancelaria ma szeroki zakres usług, a także doświadczenie w prowadzeniu różnego typu spraw zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Pracownicy fachowo podejdą do każdej sprawy, a ich szeroka wiedza z zakresu prawa cywilnego i karnego powoduje, że w wielu przypadkach są w stanie zaproponować rozwiązanie sprawy korzystniejsze niż w innych kancelariach. Są to ludzie, którym można zaufać.

Na rynku działają także inne kancelarie, dlatego warto sprawdzić oferty przynajmniej kilku z nich, zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy. Adwokat Wrocław pozwala jednak swobodnie negocjować stacji, a pracownicy dostosują swoje oczekiwania do rodzaju sprawy i możliwości finansowych klienta. Dlatego jest to miejsce, w którym uzyskamy pomoc w wielu ważnych sytuacjach życiowych.